Klub Zdrowego Stylu Życia

Kolagen – czy Twój organizm go produkuje?

Tak! Jako, że kolagen w organizmie podlega ciągłej wymianie produkowany jest nieustannie poprzez komórki zwane fibroblastami, które znajdują się pod skórą. Kolagen zużywany jest poprzez nasze organy takie jak gałka oczna, włosy, paznokcie i oczywiście skórę. Według badań naukowców ludzki organizm zaledwie do 25 roku życia produkuje kolagen w odpowiedniej ilości, a jego niedostatek zaczyna byś widoczny na ludzkiej twarzy, występując w postaci zmarszczenia skóry.

Niedobór kolagenu wpływa również na trądzik, przebarwienia skóry, piegi, alergie. O jego braku może również świadczyć łupież skóry głowy, matowe włosy lub też nadmierne ich wypadanie a także rozdwajające się, pękające paznokcie. Ból stawów i mięśni może być najbardziej dotkliwym sygnałem braku kolagenu w organizmie. Wynika to z faktu, że kolagen jest głównym składnikiem chrząstek i połączeń stawów.

Zadbaj o siebie

Tak to w życiu bywa, że wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Podobnie jest i z właściwościami naszej skóry. Organizm syntetyzuje, wytwarza kolagen, ale od około 25 roku życia proces ten ulega osłabieniu, a zatem kolagenu jest mniej w skórze. Starzenie się skóry polega także na tym, że w trzeciej dekadzie życia powoli zanikają przydatki – gruczoły łojowe i potowe. Nie wolno zapomnieć o tym, że czynniki środowiskowe takie jak długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, niewłaściwa dieta pozbawiona antyoksydantów i witamin, wolne rodniki tlenowe, przeróżne związki chemiczne dodatkowo uszkadzają kolagen. W efekcie skóra staje się sucha, źle nawilżona, traci swą jędrność i blask przez co pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki.

Teraz dzięki nowoczesnej technologii lamp kolagenowych możesz o siebie zadbać, a to dlatego, że lampy kolagenowe skutecznie zahamowują proces starzenia się skóry, wyrównują przebarwienia na skórze, zmniejszają blizny, rozstępy oraz walczą z celulitem.

Dzięki kuracji lampami kolagenowymi skóra staje się odporniejsza i szybciej się goi. Wytworzony kolagen wpływa również na detoksykację skóry a zatem kuracja ta jest skutecznym narzędziem w walce z trądzikiem czy też leczeniem alergii.

Czy to jest bezpieczne?

Tak, to jest bezpieczne, kolarium nie opala skóry a tym samym nie powoduje jej wysuszania czy tez nadmiernego łuszczenia.

Adres
Call Now ButtonZadzwoń